Spływ Dunajcem cennik 2020

Ile kosztuje spływ na tratwach Przełomem Dunajca?

CENA WYCIECZKI NA SPŁYW DUNAJCEM (z polskimi flisakami!) Z BEZPOŚREDNIM ODBIOREM Z MIEJSCA ZAKWATEROWANIA W ZAKOPANEM LUB OKOLICY WYNOSI: 110 ZŁ DOROŚLI I MŁODZIEŻ ORAZ 89 ZŁ DZIECI DO LAT 10.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

  • BILET NA SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA Z POLSKIMI FLISAKAMI (bez oczekiwania w kolejce do kasy!) – pełna trasa z przystani w Sromowcach do Szczawnicy;
  • przejazd w obie strony wygodnym, klimatyzowanym mikrobusem, z odbiorem (i dowozem) bezpośrednio z miejsca zakwaterowania;
  • kupon na 15% zniżkę na wstęp do TERM CHOCHOŁOWSKICH(!)
  • postój z oczekiwaniem przy zamku w Niedzicy i Zaporze Czorsztyńskiej;
  • zwiedzanie zabytkowego Kościółka w Dębnie Podhalańskim;
  • ubezpieczanie NNW.

Ważne! Nasze wycieczki organizujemy tylko z polskimi flisakami. Nie korzystamy z usług tańszych flisaków słowackich.

Polecamy również prywatne wycieczki na Spływ Dunajcem >>>

Dlaczego ceny spływu Dunajcem różnią się między sobą?

Ceny podane powyżej obejmują kilka usług – transfery (odbiór bezpośrednio z miejsca zakwaterowania), bilet na tratwę, postoje (koszt parkingów) w Niedzicy i Szczawnicy oraz zwiedzanie kościółka w Dębnie. Część organizatorów oferuje „tanie” transfery na Spływ Dunajcem oferując „wycieczki” za 49 zł. Cena ta nie obejmuje jednak biletu na tratwę, który kosztuje 57 zł (34 zł dla dzieci poniżej 10 lat). Inni organizatorzy tańszych wycieczek zabierają swoich klientów na spływ Przełomem Dunajca do słowackich flisaków. Trasa tego spływu jest krótsza, a słowaccy flisacy nie są w stanie przekazać tych wszystkich informacji, którymi umilają podróż na tratwach flisacy polscy . Są też wycieczki droższe niż nasze. Transfery odbywają się autokarami, grupie towarzyszy pilot, ale organizatorzy tych wycieczek NIE oferują bezpośredniego odbioru Gości z miejsca zakwaterowania.

Ile kosztuje Spływ Dunajcem?

Cena samego biletu na spływ ze Sromowiec Kątów (przystań początkowa) do Szczawnicy (18 km, trochę ponad 2 godziny) wynosi 63 zł (42 zł dzieci poniżej lat 10). Można również zakupić bilety na dłuższą trasę do Krościenka (23 km), ale my tego nie polecamy bo odcinek Szczawnica – Krościenko nie jest atrakcyjny, bilety są droższe (77 zł i 49 zł), a prawie 3 godziny siedzenia na tratwie może okazać się nużące.

Dlaczego, naszym zdaniem, nie warto jechać na Spływ Przełomem Dunjaca własnym samochodem?

Osoby podróżujące na spływ własnym samochodem do ceny biletu na tratwę muszą dodać koszt parkingu oraz biletu na autobus (ok. 15 zł / osoba), który zabierze ich z przystani końcowej w Szczawnicy na parking w okolicy przystani początkowej, gdzie zostawią samochód. Dodatkowym stresem jest problem w znalezieniu wolnego miejsca do zaparkowania oraz konieczność oczekiwania w kolejce do kasy biletowej.

tratwa flisacka

tratwa polskich flisaków