Ile kosztuje Spływ Dunajcem?

Spływ Dunajcem cennik 2018

CENA WYCIECZKI NA SPŁYW DUNAJCEM Z BEZPOŚREDNIM ODBIOREM Z MIEJSCA ZAKWATEROWANIA W ZAKOPANEM LUB OKOLICY WYNOSI: 100 ZŁ DOROŚLI I MŁODZIEŻ ORAZ 75 ZŁ DZIECI DO LAT 10.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

  • BILET NA SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA (bez oczekiwania w kolejce do kasy!) – pełna trasa z przystani w Sromowcach do Szczawnicy;
  • przejazd w obie strony wygodnym mikrobusem, z odbiorem (i dowozem) bezpośrednio z miejsca zakwaterowania;
  • postój z oczekiwaniem przy Zamku w Niedzicy i Zaporze Czorsztyńskiej;
  • zwiedzanie zabytkowego Kościółka w Dębnie Podhalańskim;
  • ubezpieczanie NNW.

Ważne! Nasze wycieczki organizujemy tylko z polskimi flisakami. Nie korzystamy z usług tańszych flisaków słowackich.

REZERWUJĄC WYCIECZKĘ ON-LINE OTRZYMUJESZ 5 ZŁ RABATU! Szczegóły promocji >>>

Polecamy również prywatne wycieczki na Spływ Dunajcem >>>

Dlaczego ceny spływu Dunajcem różnią się między sobą?

Ceny podane powyżej obejmują kilka usług – transfery (odbiór bezpośrednio z miejsca zakwaterowania), bilet na tratwę, postoje (koszt parkingów) w Niedzicy i Szczawnicy oraz zwiedzanie kościółka w Dębnie. Część organizatorów oferuje „tanie” transfery na Spływ Dunajcem oferując „wycieczki” za 49 zł. Cena ta nie obejmuje jednak biletu na tratwę, który kosztuje 54 zł (32 zł dla dzieci poniżej 10 lat). Inni organizatorzy tańszych wycieczek zabierają swoich klientów na spływ Przełomem Dunajca do słowackich flisaków. Trasa tego spływu jest krótsza, a słowaccy flisacy nie są w stanie przekazać tych wszystkich informacji, którymi umilają podróż na tratwach flisacy polscy . Są też wycieczki droższe niż nasze. Transfery odbywają się autokarami, grupie towarzyszy pilot, ale organizatorzy tych wycieczek NIE oferują bezpośredniego odbioru Gości z miejsca zakwaterowania.

Ile kosztuje Spływ Dunajcem?

Cena samego biletu na spływ ze Sromowiec Kątów (przystań początkowa) do Szczawnicy (18 km, trochę ponad 2 godziny) wynosi 54 zł (32 zł dzieci poniżej lat 10). Można również zakupić bilety na dłuższą trasę do Krościenka (23 km), ale my tego nie polecamy bo odcinek Szczawnica – Krościenko nie jest atrakcyjny, bilety są droższe (68 zł i 39 zł), a prawie 3 godziny siedzenia na tratwie może okazać się nużące.

Dlaczego, naszym zdaniem, nie warto jechać na Spływ Przełomem Dunjaca własnym samochodem?

Osoby podróżujące na spływ własnym samochodem do ceny biletu na tratwę muszą dodać koszt biletu na autobus (ok. 10 zł / osoba), który zabierze ich z przystani końcowej w Szczawnicy na parking w okolicy przystani początkowej, gdzie zostawią samochód. Dodatkowym kosztem jest opłata parkingowa. A dodatkowym stresem (w wysokim sezonie) problem w znalezieniu wolnego miejsca do zaparkowania oraz konieczność oczekiwania w kolejce do kasy biletowej.

tratwa flisacka
tratwa polskich flisaków