Zakopane Spływ Dunajcem z polskimi flisakami

Kontakt i rezerwacja

wycieczki na Spływ Przełomem Dunajca z Zakopanego i okolicznych miejscowości. 15 lat doświadczenia!

KONTAKT:

wojtanowski logo

 

 

 

F.H.U WOJTANOWSKI

34-500 Zakopane, ul. Ustup 15A

tel.: +48 601 49 65 08 ; +48 695 263 166 ; tel/fax: +48 18 20 624 08

CENY WYCIECZEK NA SPŁYW DUNAJCEM (2020): 110 zł dorośli i młodzież / 90 zł dzieci do lat 10.

REZERWACJA WYCIECZKI NA SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA:

rezerwacji można dokonać przez internet – wystarczy wysłać do nas wiadomość na adres wojtanowski@interia.pl lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer +48 601 496 508.

W wiadomości prosimy podać termin planowanej wycieczki, miejsce zakwaterowania, ilość osób, imię i nazwisko oraz numer telefonu. W najszybszym możliwym czasie skontaktujemy się z Państwem i ustalimy szczegóły wycieczki.

WAŻNE! Wysłanie wiadomości NIE jest równoznaczne z rezerwacją wycieczki na Spływ Przełomem Dunajca – rezerwację potwierdzamy w czasie rozmowy telefonicznej, a pieniądze pobieramy dopiero podczas spotkania w dniu wycieczki.

ODPOWIEDZI NA CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Jak długo trwa wycieczka z Zakopanego na Spływ Dunajcem?

Wycieczka trwa około 6-7 godzin.

Czy wycieczki odbywają się przy złej pogodzie?

To zależy od decyzji klientów. Jeśli mamy minimalną liczbę osób, które zdecydują się popłynąć tratwą mimo złej pogody wycieczka odbywa się zgodnie z programem. Jeśli nie – anulujemy wycieczkę nie pobierając żadnych opłat. Warto pamiętać, że w Pieninach pogoda bardzo często jest inna niż w Zakopanem, prawie zawsze jest też tam cieplej.

Czy na wycieczkę można zabrać małe dzieci?

Można, ale według nas dzieci poniżej wieku przedszkolnego będą się na tratwie bardzo nudziły. Flisakom nie wolno przybijać do brzegu podczas spływu, tak więc przez ponad 2 godziny dzieci muszą grzecznie siedzieć na ławeczce tratwy i oglądać widoki, rzekę, inne tratwy, czasem ptaki i ryby.

Czy polecacie wycieczki na Spływ Dunajcem dla osób starszych?

Jak najbardziej polecamy. Spływ Przełomem Dunajca to idealna atrakcja dla wszystkich osób z ograniczoną możliwością chodzenia. Flisacy chętnie zabierają również osoby niepełnosprawne, o ile tylko mogą siedzieć przez ponad 2 godziny na ławeczce (nie ma możliwości postawienia wózka inwalidzkiego na tratwie, ale złożony wózek może płynąć wraz z właścicielem). Wszystkim, ale zwłaszcza starszym osobom radzimy zabrać ze sobą złożony kocyk lub małą poduszkę, bo drewniane ławeczki są dosyć twarde i niewygodne.

W jakim terminie najlepiej wybrać się na wycieczkę na Spływ Dunajcem?

Flisacy pływają od 1go kwietnia do końca października. Właściwie każdy miesiąc jest dobry, żeby wybrać się na spływ, o ile tylko nie jest bardzo zimno. Wiosenne spływy są szybsze bo zwykle Dunajec niesie ze sobą więcej wody z topniejącego tatrzańskiego śniegu. W lecie jest ciepło i przyjemnie, ale podczas wakacji ruch na rzece jest spory, co odbiera wycieczce trochę uroku. Przełom Dunajca w okresie jesiennym jest wyjątkowo piękny, bo wszystkie drzewa liściaste porastające zbocza nad rzeką mienią się różnymi kolorami. W jesieni pamiętać należy o zabraniu ciepłej kurtki, czapki, rękawiczek i kocyka, którym będzie można się owinąć.

 

spływ Przełomem Dunajca
wycieczka na Spływ Przełomem Dunajca – flisacy często udostępniają pasażerom tratwy, do zdjęcia na tle Trzech Koron, swoją regionalną kamizelkę i kapelusz 🙂