SPŁYW DUNAJCEM POGODA

Pogoda podczas spływu Przełomem Dunajca jest bardzo ważna. Niezależnie od prognoz warto zabrać ze sobą mały parasol i sweter lub bluzę. W słoneczne dni niezbędne jest nakrycie głowy. Jesienią sugeruję ubrać się cieplej niż na spacer bo na tratwie potrafi być bardzo zimno - przydadzą się czapka i rękawiczki.
WAŻNE! Przełom Dunajca otoczony jest górami dlatego pogoda jest tu często trochę inna niż w Zakopanem i okolicy - warto zajrzeć na kamery ze spływu lub sprawdzić lokalne prognozy zanim zrezygnujecie z wycieczki z powodu deszczu.

POGODA SROMOWCE WYŻNE

Główna przystań flisacka i biuro spływu na tratwach Przełomem Dunajca znajdują się w Sromowcach Kątach, osiedlu Sromowiec Wyżnych.

POGODA SROMOWCE NIŻNE

W Sromowcach Niżnych znajduje się druga przystań początkowa. Spływ startujący z tej przystani jest wprawdzie krótszy, ale biegnie (płynie...) przez najpiękniejszy fragment trasy - Przełom Dunajca. Rozpoczęcie spływu w Sromowcach Niżnych polecam zwłaszcza w sytuacji kiedy pogoda jest niepewna lub nie chcecie przeznaczać na spływ zbyt wiele czasu oraz rodzicom z małymi dziećmi, którym może być trudno usiedzieć w miejscu ponad 2 godziny na trasie klasycznego spływu.

POGODA SZCZAWNICA

W Szczawnicy znajduje się pierwsza przystań końcowa spływu Przełomem Dunajca. Flisacy wysadzają tutaj swoich pasażerów i płyną kawałek dalej, do swojej roboczej przystani. Tutaj rozwiązują tratwy i pojedyncze czółna pakują na ciężarówki, którymi są przewożone z powrotem do przystani początkowej.

POGODA KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM

W Krościenku nad Dunajcem znajduje się druga przystań końcowa spływu Przełomem Dunajca. Spływ ze Sromowiec Kątów do Krościenka trwa prawie 3 godziny, a jego trasa wynosi 23 km.

POGODA ZAKOPANE

Widżet z prognozą pogody dla Zakopanego zamieszczam, żeby ułatwić porównanie sytuacji pogodowej panującej w tych dwóch różnych rejonach, oddalonych od siebie o niecałe 50km.